Fakofbolan I.R.A. featured

Fakofbolan + I.R.A. – “Tusta – We remember Marietto”

Prošlo je skoro četvrt stoljeća otkako se Marietto ,bivši član legendarnih Kud Idijota vratio na godišnji odmor u Pulu i započeo projekt Istarska renesansna avantura u kojem su sudjelovali mnogi pulski glazbenici.

Nakon nekoliko dana proba , u štinjanskom studiju kod isto tako legendarnog Čotke snimljen je album na kojem su zajedno s Mariettom svirali Kud idijoti, Dark Busters, Beli, Johnny Montezaro , Zhel i Fakofbolan.  Uskoro će to postati tradicija, Marietto će se vraćati u Pulu i tijekom svakog boravka ostavit će neki zapisani trag u vidu glazbenog projekta s mnoštvom aktera pulske glazbene scene bez obzira na muzičko usmjerenje.

Fakofbolan I.R.A.

Nakon Tustine smrti  Marietto se javlja  F.o.B.-u s idejom da snimimo pjesmu za Tustu… šalje demo snimak , u dvije verzije (punk i reagge), dijelove teksta i mnoge ideje… čekalo se samo da se stvori situacija i da se stvar snimi. U međuvremenu, dok smo čekali  da se ponovo sakupimo u novi IRA.-projekt, stigla je  vijest  koja nas je ošinula poput groma…Mario Dobrić Marietto preminuo  je iznenada u New Yorku.

Prošlu jesen, pod okriljem globalnog lockdowna   snimili smo pjesmu Tusta-we remember Marietto , posvećenu  Tusti i Mariettu   koji su   svaki na svoj način obilježili jedno  razdoblje pulske underground  scene i ostali neprežaljeni u našim sjećanjima.

Pjesma je snimana u studiju Partizan i AV studiju Kotač pod Edusplash platformom.

Na  snimanju ove pjesme sudjelovali su: Mladen Parezanović-Cruz na vokalu, Damir Bačac-Beli  na vokalu, Dean Pavletić – Tone na gitari i Fakofbolan ( Šapo, Tibor, Dejo, Đuro ).

Final mix: Davor Uljanić, Vincent Ereš, Aleksandar Gotal

Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u snimanju ove pjesme i prikupljanju foto i video materijala za video.

Video: Marko Grbac Knapić, Davor Uljanić

TUSTA- WE REMEMBER MARIETTO

BORN IN A GHETTO
THEY CALL ME MARIETTO
WE HAD FUN PLAYED PUNK
WE HAD FUN PLAYED PUNK
DIDN T COST AS A DOLLAR
DIDN T CARE MUCH FOR A MONEY
DIDN T CARE MUCH FOR A MONEY AT ALL

TIME HAS CHANGED
JOHNNY HAS ALREADY GONE
TUSTA REMAINS GENERATION HERO
TUSTA REMAINS GENERATION HERO
HE SAD FUCK THE SISTEM NOW
HE SAD FUCK THE SISTEM
HE SAD FUCK THE SISTEM NOW!

THEY CALL HIM MARIETTO
CRAZY LABINJANO
BORN N RAISE IN STOJA GHETTO
ŽIVOT GA JE ODNIO PREKO MORA DALEKO
JOŠ JEDNOM JE HTIO ZAPJEVATI S NJIME
ALI DOMA VIŠE DOŠAO NIJE
I OVOM PJESMOM REĆI JE HTIO
KAKAV ČOVJEK JE BIO …
TUSTA WAS A GENERATION HERO!

FUCK THE SISTEM NOW
FUCK THE SISTEM
FUCK THE SISTEM NOW!

WE LL PLAYED RIGHT NOW
AFTER ALL THIS YEARS TOGETHER
SPIRITS ARE HIGH
I KNOW WE CAN SING TOGETHER
SPIRITS ARE HIGH
I KNOW WE CAN SING TOGETHER
TUSTA REMAINS GENERATION HERO X4
JA SJEĆAM SE

TUSTA REMAINS GENERATION HERO
FUCK THE SISTEM NOW
WE REMEMBER MARIETTO X4
JA SJEĆAM SE

BORN IN A GHETTO…

Izvor: Dotkomsite

Similar Posts